Filtrace koupacího sudu a vířivky

Používání koupacího sudu nebo koupacího sudu s vířivkou si žádá krapet údržby i péče o kvalitu vody v kádi. Podívejme se proto podrobněji na otázku „koupací sudy vs. filtrace“. 

PROHLÉDNĚTE SI NABÍDKU NÁMI VYRÁBĚNÝCH KOUPACÍCH SUDŮ ZDE.

Nečistoty, se kterými se v koupacím sudu potýkáme

Během koupání v horkém sudu nebo zahradní vířivce ulpívají ve vodě šupinky odumřelé kůže

Dalším zdrojem znečištění vody je tělesný pot. Pokud je teplota v koupacím  sudu dostatečně vysoká, takže vyhřeje naše tělo na více než 37 °C, tělo aktivuje náš imunitní systém a krom blahodárných účinků na náš organismus, které jsou podobné saunování, dochází k vyšší produkci potu. Do vody se tak přirozeně uvolňuje pot a ten vodu znečišťuje. 

A zmínit musíme i mechanické nečistoty. Například ty, které si do vody přinášíme na nohou, nebo které do kádě například náhodně přináší vítr. 

Všechny tyto nečistoty mají samozřejmě vliv na kvalitu vody v koupacím sudu a vířivce. 

Jde udržet vodu v koupacím sudu čistou bez filtrace?

Vodu v koupacím sudu je za určitých okolností možné udržet čistou i bez filtrace. Vyžaduje to však po každém koupání vodu zcela vyměnit. Vypouštění vody ze sudu po každé koupeli znamená svým způsobem plýtvání vodou. Káď se zcela vypustí, očistí se povrch stěn a podlážka sudu a následně se sud znovu napustí. 

Koupací sud budete zpravidla napouštět studenou vodou, kterou bude potřeba po určitý čas ohřívat, než dosáhnete běžně požadované teploty horkého sudu. 

Uznejte, že je tento postup nejen ekonomicky, ale také časově a fyzicky náročnější. Je proto důležité dobře zvážit, zda přece jen není lepší zainvestovat do kvalitního filtračního systému.

Jak na filtraci u koupacího sudu a vířivky

Pokud budete vodu v koupacím  sudu průběžně filtrovat a dohřívat, nebudou vznikat usazeniny po stěnách a u dna sudu. Voda se bude celkově mnohem méně kazit. 

Námi dodávaná filtrace k koupacím sudu obsahuje moderní filtrační systém fungující na principu pískové bazénové filtrace. Ve filtru je místo písku používána speciální filtrační náplň Aquaballs. Jedná se o patentované pratelné kuličky o průměru 5,5 až 6 cm, které je možné opakovaně prát v pračce. Manipulace s kuličkami při údržbě filtru je tak pohodlnější a ekonomicky výhodnější. Díky pratelnosti náplně dochází k úspoře nákladů na provoz filtrace.

Ovládejte filtraci koupacího sudu na dálku

Praktickou vychytávkou u koupacích sudů Sudoland je mobilní aplikace, která s pomocí modulu, který připojí horký sud k dostupné Wi-Fi síti, umožňuje ovládat filtraci i elektrický ohřev vody na dálku. Je možné nastavit vzdáleně i časovač, teplotu ohřívání apod. Díky této funkci stačí přijít k hotovému a rovnou se koupat v čisté a vyhřáté vodě. Tuto funkci jistě ocení i majitelé wellness center a ubytovacích služeb, kteří hygienu koupacího sudu a vířivky řeší na denní bázi.

Víko koupacího sudu udrží teplotu a zachytí vnější nečistoty

A ještě jedna vychytávka na závěr. Ke koupacímu sudu rozhodně doporučujeme pořídit si i termoizolační kryt na koupací sud. Pomáhá udržovat stabilnější teplotu vody (doba chladnutí vody se výrazně prodlužuje) a předchází případným vnějším nečistotám, jako jsou padající listí, dešťová voda apod., aby se do vody nedostaly.

Máte další dotazy ohledně filtrace vody v koupacím sudu? Kontaktujte nás.