Jak vybrat KOUPACÍ SUD? Konkrétní tipy přímo od výrobce Sudoland.cz

Koupací sudy: stylová relaxace v každé roční době

Pobyty v koupacím sudu se během posledních několika let staly vyhledávanou wellness procedurou. Blahodárná koupel ve vodě vyhřáté na příjemnou teplotu dokonale uvolní tělo a zajistí duševní pohodu, které si díky Sudoland.cz, můžete dopřát i u Vás doma. 

Srovnání nabízených variant koupacích sudů naleznete na tomto zde.

Co jsou koupací sudy?

Koupací sudy jsou stylovým a funkčním doplňkem zahrad, chat i ubytovacích zařízení. Součástí koupacího sudu jsou vždy nerezová kamna nebo připojení na elektrický ohřev. To proto, abyste si uvolňující, krásně vyhřátou koupel mohli dopřát opravdu kdykoliv. Třeba i v zimě, kdy mrzne a sněží.

Koupací sudy mohou být doplněny o hydromasážní nebo bublinkový systém. Pobyt v nich potom přináší další benefit v podobě účinné vodní masáže, která velmi příjemným způsobem jemně a bezpečně uvolňuje namáhané svaly.

Koupací sudy nemusí být vždy jen ze dřeva. Útulným dojmem však působí dokonce i jejich nerezové varianty. Stačí, když zvolíte obložení ze severské borovice nebo speciálně tepelně upraveného dřeva ThermoWood. I takový sud potom krásně voní čistou přírodou a zachovává si nepřekonatelný venkovský vzhled. Vložka z nerezové oceli navíc přináší výhodu jednoduché údržby.

Koupací sud můžete postavit do exteriéru i interiéru. Obojí má své kouzlo. Domácí wellness s příjemnou dostupností veškerého komfortu i venkovní koupání pod hvězdnou oblohou. Budoucímu umístění přizpůsobujeme parametry koupacího sudu už při výrobě. Jsme totiž přímými výrobci. Koupací sudy vyrábíme vlastnoručně a s láskou v srdci Valašska. Každý výrobek nám osobně prochází pod rukama. Nekupujete potom jen obyčejnou koupací káď, ale kus poctivě odvedené řemeslné práce.

Zde připojujeme video jednoho z našich zákazníků, kde vidíte jeden z našich koupacích sudů:

Měníme vaše přání ve skutečnost

Kromě záruky kvality a dokonalého řemeslného zpracování vám přinášíme i možnost si svobodně přát. Rozměry, kombinace materiálů, tvar i doplňky. Povolte uzdu své kreativitě. Budeme rádi. Chápeme, že lidské sny mohou být veliké a rozmanité. Podnikatelské záměry košaté a originální. Stejně tak může být originální váš budoucí sud.

Splnili jsme už spoustu přání a stále nám to přináší radost. Naše koupací sudy totiž vydrží dlouhá desetiletí, proto víme, že naše poctivá práce má opravdu smysl. Nemáme pásovou výrobu. Ani nedovážíme hotové sudy. Váš budoucí sud tak čekal právě na vás. Zrodil se nejprve ve formě myšlenky ve vaší hlavě a my té myšlence potom dáváme skutečnou podobu. Je to způsob práce, kterému věříme. Koupací sudy na míru vyhoví vašim představám i požadavkům.

Dřevěné a nerezové koupací sudy

Všechny sudy vyrábíme z vysoce kvalitních materiálů za pomoci poctivé ruční práce. Voňavé přírodní dřevo a prvotřídní nerezavějící ocel se pod našima rukama mění v unikátní kousek, který vám při dobré péči bude přinášet potěšení dlouhá desetiletí.

Pokud si nejste jistí, který typ koupacího sudu bude vyhovovat právě vašim potřebám, rádi vám poradíme. Nebudeme vychvalovat jeden typ sudu jen proto, že máme zrovna přebytky na skladu. Naše rady jsou proto vždy skutečně odborné a nestranné.Kam umístit koupací sud? Hodí se koupací sudy spíše do exteriéru nebo do interiéru?

Koupací sudy mají tu výhodu, že je můžete umístit opravdu téměř kamkoliv, často i bez nutnosti stavebních úprav. Možná se neradi vystavujete zvědavým pohledům sousedů. Nebo máte penzion a chcete svým klientům dopřát luxus spojený s výjimečnými wellness službami. V takovém případě nic nebrání instalaci koupacího sudu do vnitřních prostor. Jsme jedni z mála výrobců, kteří nabízejí interiérová řešení s možností napojení sudu na tepelné čerpadlo, kotel nebo jiný druh vytápění.

Interiérové koupací sudy s možností elektrického vytápění se stanou vítaným oživením přepychových interiérů nebo vyhledávanou wellness aktivitou. Při vnitřním provozu určitě oceníte i možnost dálkového ovládání přes inteligentní zařízení. S využitím mobilní aplikace nastavíte elektrické topení i filtraci. Určitě víte, jak dokáže automatizace zpříjemnit život. Napojením na chytrou domácnost ušetříte spoustu drahocenného času. A čas je to nejcennější, co na světě máme.

Nejčastěji však vyrábíme koupací sudy, které budou umístěny venku. Koupací sud je totiž úžasný v tom, že nikdy nezahálí. Dokonce i při venkovních teplotách pod bodem mrazu si můžete užít blahodárnou venkovní relaxaci. Soukromá termální lázeň jen pro vás a vaše blízké. To je sen.

Máte penzion? Venkovní koupací sud se stane vyhledávanou atrakcí. Horká lázeň v koupacím sudu pod hvězdnou oblohou je zážitek, který si nechá ujít jen málokdo. Obsluha sudu je navíc jednoduchá a nenáročná. Voda protéká mezi plášti nerezových dvouplášťových kamen. To zajišťuje komfortní a bezchybný provoz koupacího sudu v jakémkoliv počasí.

Podklad pro koupací sud 

Umístění sudu na vás neklade žádné vysoké nároky. Stačí vodorovná zpevněná plocha, aby se sud nesunul a nevyklápěl. Ideálním podkladem je například beton, dlažba nebo podlaha z pevných dřevěných desek. Sud můžete umístit v interiéru i exteriéru. Jen myslete na to, že do něj budete muset přivést vodu. Případně také elektriku, když si vyberete koupací sud s vířivkou, filtrací, osvětlením nebo elektrickým topením.

Tipy pro výběr koupacího sudu

Máme pro vás skvělou zprávu. Naše koupací sudy jsou vyladěné do posledního detailu a vyrobené z nejkvalitnějších materiálů. Všechny produkty splňují přísné podmínky evropské legislativy pro soukromé i komerční užití. Teď už jen vybrat ten správný typ právě pro vás.

Vybíráme materiál koupacího sudu

Máte na výběr ze dvou základních materiálů: dřevo a nerezová ocel. Obojí nese své výhody. Záleží na tom, co preferujete. Fandíte přírodním materiálům? Zvolte dřevěný sud. Počítejte ovšem s nutností údržby dřeva. Pokud potřebujete téměř bezúdržbový sud, zvolte nerez s vnějším obložením ThermoWood nebo dřevoplast.

Jakou roli hraje při výběru koupacího sudu cena?

Obecně byste se při výběru neměli řídit pouze cenou. Pokud u ostatních prodejců narazíte na podezřele levné koupací sudy, měli byste zpozornět a zajímat se v takovém případě o kvalitu materiálu, doplňkovou výbavu a dostupnost náhradních dílů. Někteří prodejci koupacích sudů nejsou přímými výrobci, sudy jen dovážejí. Takoví prodejci často nedokážou plně garantovat kvalitu, zajistit servis ani nevyjdou vstříc vašim individuálním požadavkům.

My používáme jen kvalitní a ověřené materiály. Naše ceny jsou přitom férové. Ocelové části sudů vyrábíme z nerezové oceli AISI 304 o síle minimálně 2 mm. U kamen je tloušťka materiálu dokonce 3 mm. Konkurenční výrobky mohou vypadat podobně, síla materiálu však může být i pod 1 mm.

Srovnání koupacích sudů Sudoland: 

clanek-koupaci-sudy

Všímejte si také ostatních drobností. Řešení lemu nádrže, méně kvalitní nerezová posezení, která však nejsou integrovaná a musíte je do sudu vložit. To potom snižuje komfort při pobytu v sudu i životnost nerezové části. Mohou vám uniknout i další nedostatky, které třeba na první pohled nejsou tak viditelné, pokud máte v hledáčku jen nejnižší cenu. Koupací sud je investice na dlouhé roky. Zvyšuje hodnotu každé nemovitosti s minimálními náklady. Když se zaměříte na vysokou kvalitu, rozhodně se vám to vyplatí.

Základ nebo nadstandardní výbava?

Nasloucháme přáním svých zákazníků. Váš sud tak bude navržený a vyrobený přímo pro vás, na míru vašim potřebám. Pro snadnější základní orientaci vám však na tomto místě popíšeme možnosti standardní a nadstandardní výbavy sudu.

Koupací sud KOMFORT

Impregnovaný koupací sud, v základní variantě dřevěný. Na výrobu je použita kvalitní severská borovice, která se svou pevností vůbec nedá srovnávat s tuzemskými druhy. Je mnohem odolnější a tvrdší. Za příplatek volíte materiál ThermoWood.

Sud je vyhříván vnitřními nerezovými kamny, která jsou od relaxační části sudu bezpečně oddělena dřevěnou ohrádkou. K sudu patří kvalitní dřevěné schůdky a pro vaše maximální pohodlí také lavička po vnitřním obvodu. Spoustu radosti vám určitě přinese také barový pult a pult na nápoje.

V základní výbavě dále najdete výpustní ventil a nářadí na čištění kamen. Případně také opálení kádě, pokud si tuto speciální úpravu budete přát.

Koupací sud EXKLUZIV

Dřevěný koupací sud si můžete dopřát také ve variantě Exkluziv. Oproti základu se pyšní venkovním nátěrem. Před znečištěním jej chrání zakrývací plachta. Nejvyšší komfort při koupeli vám zajistí skimmer a písková filtrace, která je stylově umístěna do dřevěné bedýnky.

Příjemnou relaxaci přináší propracovaný bubble systém. Jen se naložte do prohřáté lázně a nechejte blahodárné bublinky pracovat ve svůj prospěch. Perfektní terapie pro tělo i duši. A když do hry zapojíte i kouzlo světel, zážitek bude dokonalý. Varianta Exkluziv nabízí kvalitní a efektní osvětlení pro nekonečně krásné večery.

Koupací sud EXKLUZIV+

Na rozdíl od variant Komfort a Exkluziv, které jsou ze dřeva s možností dokoupení nerezové vložky, varianta Exkluziv+ a Exkluziv+ (model 2020 ) je vždy provedena v nerezu. Součástí nerezového koupacího sudu jsou navíc externí kamna s bočním přikládáním. Toto řešení s sebou nese především tu výhodu, že kamna nezabírají v sudu žádné místo. Všechen vnitřní prostor tak zůstává k dispozici pro koupání a relaxaci.

Nerezový sud vypadá stylově také zvenčí díky dřevěnému nebo dřevoplastovému obložení. Dřevo je přírodní materiál a vyznačuje se díky tomu nezaměnitelnými vlastnostmi, dřevoplastové obložení zase vydrží dlouhé roky v nezměněné kvalitě a je téměř bezúdržbové. Záleží na vašich potřebách a preferencích. Obě varianty vypadají velmi stylově.

Nerezová ocel je opatřena speciální úpravou pro snadnou údržbu. Koupací sud ve variantě Exkluziv+ tak najde své uplatnění především v ubytovacích zařízeních nebo wellness centrech. Specialitou je také přelivový žlab, který zabrání vytečení vody z koupacího sudu v případě, že do něj vstoupí najednou více lidí. U domácího použití dokážete lépe odhadnout, kolik vody musíte napustit, aby sud nepřetékal. Když však provozujete wellness služby, určitě nechcete po každé návštěvě vodu zase doplňovat. Přelivový žlab a vyrovnávací nádrž vybavená čerpadlem vás elegantně zbaví zbytečných starostí. Oceníte také možnost pokročilé filtrace a ovládání elektrického topení na dálku přes wi-fi aplikaci.

Koupací sud PODLE VAŠICH PŘEDSTAV

Rozhodně se nemusíte omezovat na nabízené varianty. Spojte se s námi a sdělte nám všechny požadavky. Vyrábíme koupací sudy na míru vašim potřebám.