Koupací sudy a kádě od A do Z

Toužíte po vlastním venkovním wellness nebo chcete zvýšit atraktivitu svého ubytovacího zařízení? Koupací sudy a kádě jsou skvělou volbou, což dokazuje i jejich oblíbenost, která stále roste. V čem se skrývá jejich jedinečnost? Vynikají přírodním designem, funkčností i širokými možnostmi využití.

koupaci-sud

Co jsou to venkovní koupací sudy?

Venkovní koupací sudy jsou stylovým doplňkem zahrady, chaty nebo penzionu. Přinášejí nekonečné chvíle relaxace pod hvězdnou oblohou, dokonalý odpočinek ve dvou nebo zábavu s partou přátel. Upoutají na první pohled svým nádherným design s vůní dřeva. Pro podnikatele jsou koupací sudy a kádě skvělou investicí, která pozvedne zájem o jejich ubytovací zařízení. V naší nabídce najdete dřevěné i nerezové koupací sudy.

Koupací sud nabízí mnoho možností využití

Úžasné je, že koupací sud můžete využívat celoročně. A toho s klasickým bazénem nikdy nedosáhnete. Požadovanou teplotu vody zajistí kamna, která jsou součástí sudu. Vytápění je navíc ekonomické, protože se k němu používá dřevo. A co teprve koupací sud s vířivkou?!

Proč si venkovní koupací sudy často pořizují majitelé hotelů, penzionů, chat, apartmánů a rodinných domů určených k pronájmu? Takový sud totiž výrazně zvýší atraktivitu objektu i cenu pronájmu. Pořízení koupacího sudu je investicí, která se obratem vrátí v podobě zvýšení obsazenosti a tržeb.

Materiál koupacích sudů - dřevo nebo nerez

Protože jsou dřevěné koupací sudy náročné na kvalitu materiálu, používáme pro výrobu severskou borovici či speciálně tepelně upravené dřevo ThermoWood. Díky tepelné úpravě materiál odolává hnilobě a dřevokazným škůdcům. Dřevo ThermoWood je vyrobeno z finské borovice. Takto upravené dřevo má životnost minimálně 30 let.

Další typ koupacích sudů vyrábíme z kvalitního nerezu, který je odolný proti korozi a opotřebení. Nerezové koupací sudy mají své výhody zejména z pohledu údržby.

Zakládáme si na kvalitní výrobě. Náš výrobní postup prošel dlouhým vývojem. Vycházíme ze znalostí technologií a řemesla, z vlastních zkušeností i referencí našich zákazníků. Každý sud je výsledkem našeho precizního manufakturního procesu a poctivé práce.

Je libo koupací sud s vířivkou? Žádný problém!

Základní variantu koupacího sudu využijete jako venkovní vanu nebo malý bazének. Ale když přidáte vířivku, získáte rázem luxusní verzi pro ještě lepší chvíle relaxace. Výběr je pouze na vás. Bublle systém je součásti koupacích sudů ve verzi Exkluziv.

Tip: Vytvořte si doma perfektní wellness se sudovou sanunou!

Údržba není žádná věda. Jak koupací sudy čistit?

Dřevěný koupací sud stačí po koupání vystříkat tekoucí vodou a jednou za čas vydrhnout kartáčem nebo vyčistit tlakovou pistolí. Vnější část je dobré jednou za tři roky natřít lazurovou barvou. Pro ošetření vnitřních ploch dřevěného sudu je dobré jednou měsíčně nasypat do vody před její výměnou větší množství skalice modré. Vnitřní plochy sudu se tak kvalitně vydesinfikují.

S nerezovým koupacím sudem je to ještě jednodušší. Stačí jen vyčistit utěrkou a proudem vody. K sudu můžete připojit čističku vody stejně jako u zahradního bazénu.

Napouštění a vypouštění aneb bez vody to nepůjde

Protože koupací sud bez vody není to pravé ořechové, je potřeba zajistit dostupnost vody. Sud se napouští hadicí napojenou na vodovodní řád nebo studnu. Pro vypouštění má sud na dně výpustní ventil. Dřevěný sud je nutné nechat napuštěný po celý rok, aby dřevo neseschlo.

Když chcete zatopit v kamnech

Pro možnost celoročního využití nabízíme sudy s kamny, které zahřejí vodu na příjemnou teplotu a koupání si tak můžete užívat i v zimě. Třeba když se vrátíte promrzlí ze sjezdovky. V kamnech se topí dřevem stejně jako v krbových kamnech. Najdete u nás koupací sudy s integrovanými kamny i s kamny externími. Ke kamnům dostanete i potřebné nářadí.

Příprava místa před umístěním koupacího sudu

Než k vám nový sud dorazí, ujistěte se, že jste připravili místo, na které ho usadíte. Základem je zpevněný a vodorovný povrch, což zamezí riziku posunu nebo naklopení. Nejčastěji se sudy umisťují na dlážděný nebo betonový povrch, ale i na podlahu z pevných dřevěných desek. Sud může stát na zahradě, terase, v krytém altánu i v interiéru. Vždy myslete na dostupný přívod vody a v případě sudu s vířivkou, filtrací či osvětlením i na přívod elektrické energie.

Jaká je kapacita sudu? Kolik lidí se může koupat současně?

Někdo dává přednost intimnímu koupání ve dvou, někdo koupací párty s přáteli. Kapacita koupacího sudu se odvíjí od rozměrů sudu. Náš největší sud oválného tvaru má délku 6 m a vejde se do něj až 15 osob. Tato varianta je perfektní pro komerční využití. Nejmenší kruhový sud o průměru 130 cm je ideální pro koupání ve dvou. Nejprodávanější variantou je sud o průměru 180 cm pro 4 až 5 osob.

 

Máte další dotazy? Rádi vám je zodpovíme. Volejte +420 608 828 508 nebo pište info@sudoland.cz.